Ważne zmiany dotyczące orzeczeń o niepełnosprawności oraz kart parkingowych. Przepisy wprowadzają bardzo ważne rozwiązania dla osób niepełnosprawnych. Do końca września trzeba więc złożyć wniosek o wydanie nowego dokumentu.Nowe przepisy zostały opublikowane w Dzienniku ustaw 2 sierpnia, natomiast dzień później weszły w życie. To odpowiedź na mijający 30 września tego roku termin ważności orzeczeń o niepełnosprawności lub też stopniu niepełnosprawności, które zostały wydłużone w związku z epidemią koronawirusa.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych może wypłacić dodatkowe pieniądze, choć oczywiście warto wiedzieć, że specjalne świadczenie mogą dostać tylko te osoby, które spełniają odpowiednie warunki. Chodzi o 620 zł i jest to dodatek ZUS dla sieroty zupełnej.To specjalna zapomoga dla tych osób, które straciły oboje rodziców, natomiast z tego tytułu przysługuje im renta rodzinna. Pieniądze można otrzymać, składając jeden wniosek do ZUS. Warto też dodać, że żałoba potrzebuje czasu, ma też fazy, które trzeba przejść, by wrócić do normalnego życia.
500 plus dla seniorów jest potoczną nazwą dodatkowego świadczenia uzupełniającego dla osób niesamodzielnych. Maksymalna kwota tego dodatku wynosi 500 zł, z kolei połowa osób, które go pobiera to seniorzy w wieku 75 lat.To bez wątpienia dodatkowe wsparcie finansowe dla wielu mieszkańców naszego kraju. By otrzymać pieniądze, trzeba spełnić konkretne warunki. Komu przysługuje to świadczenie?
Na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych i izbach przyjęć właśnie weszły zmiany. Pacjenci będą mogli wykonać więcej badań i uzyskać więcej porad lekarskich. Teoretycznie powinniśmy się cieszyć z tych zmian, ale wielu lekarzy i ratowników ma obawy, czy to nie zwiększy i tak wielogodzinnych kolejek.Co nowelizacja zarządzenia prezesa NFZ, która weszła 26 lutego 2024 roku oznacza dla pacjentów? Dotyczy ona listy świadczeń opłacanych przez NFZ.